O mnie

Cześć, nazywam się Przemysław Golasz i od kilkunastu lat jestem związany zawodowo ze strzelectwem.

Jako strzelec i instruktor wywodzę się ze środowiska służb mundurowych. Lubię dzielić się swoją wiedzą, dlatego od  2014 roku prowadziłem na YT kanał Gunpoint TV,  w latach 2017-2019 publikowałem wskazówki i recenzje na swojej stronie GUNPOINTMAG, a obecnie - od początku 2021 roku nagrywam i publikuję Ołowiany Podcast, który możecie znaleźć między innymi tutaj.

W międzyczasie pisałem także artykuły szkoleniowe i recenzje broni dla miesięcznika "Broń i Amunicja" i spróbowałem swoich sił w sporcie. W 2019 zakończyłem swój pierwszy sezon jako zawodnik IPSC Polska wygrywając Puchar Polski w pistoletowej klasie Production Optics.

Prowadzę indywidualne i grupowe szkolenia strzeleckie dla osób posiadających własną broń. W swoich szkoleniach skupiam się na doskonaleniu umiejętności technicznych strzelca z dużym naciskiem na strzelanie dynamiczne zarówno w odniesieniu do strzelectwa bojowego, praktyczno-obronnego jak i sportu.

Serdecznie zapraszam do zapoznania się z ofertą szkoleniową Gunpoint.

Pozdrawiam

Przemysław "Golo" Golasz

Szkolenia MBS

Mistrzostwo to ciągła praca u podstaw. Doskonalenie każdego elementu: dobycia, pracy na przyrządach i języku spustowym, manualnej obsługi broni, czy wreszcie przenoszenia ognia z celu na cel i ruchu. Tutaj nie ma drogi na skróty i zawsze jest dużo do poprawy niezależnie od poziomu na którym jesteś. Doskonalenie platformy strzeleckiej powinno być priorytetem dla każdego strzelca który poważnie myśli o swoim rozwoju!

Dlatego też program szkoleniowy który prezentuję nosi wspólną nazwę MBS - Mastering Basic Skills. Niech was to nie zmyli - to nie szkolenia dla początkujących, ale zarówno początkujący jak i zaawansowany strzelec wyniesie z nich bardzo dużo...

Program szkoleniowy MBS jest podzielony na 3 etapy:

MBS L1 to szkolenie dla wszystkich niezależnie od stopnia zaawansowania. Na tym szkoleniu dowiesz się jak zbudować lub udoskonalić swój system strzelecki. Jak skutecznie pracować na języku spustowym, jaka jest różnica pomiędzy resetem, szybkim resetem i trigger prep. Poznasz wszystkie szczegóły dotyczące różnych technik trzymania i kontroli broni takich jak clamshell, power grip czy technika hybrydowa gdzie mieszam te style łącznie z c-clamp dla zachowania maksymalnej kontroli.

Nauczysz się jak kontrolować odrzut z nadgarstków,  zachowywać szybkość i precyzję podczas strzelania na dużym dystansie itd.

MBS L2 to szkolenia dla strzelców na poziomie minimum średnio-zaawansowanym. Szkolenie L2 ma swoje dwie równoległe edycje - Szybkość i Precyzja to szkolenie L2 gdzie pracujemy nad aspektami technicznymi na torach, natomiast Skills&Drills to szkolenie na otwartej osi gdzie każdy ze szkolonych uczy się jak doskonalić swoje umiejętności szybkości i precyzji na zwykłej strzelnicy przy wykorzystaniu minimalnej ilości celi i prostego ich układu. Te szkolenia są w układzie równoległym, więc można zacząć od każdego z nich bez wpływu na spójność zdobywanej wiedzy.

MBS L3 to szkolenie tylko dla zaawansowanych - jedyne takie szkolenie w programie Mastering Basic Skills. Warunkiem uczestnictwa jest pozytywna weryfikacja na przynajmniej jednym szkoleniu L2 ze względu na charakter i trudność wykonywanych ćwiczeń.

Na tym etapie pracujemy między innymi nad strzelaniem w pozycjach wymuszonych, manualną obsługi bronią jedną ręką łącznie z wymianami magazynków, usuwaniem awarii itp. Wymaga to bardzo dobrego obycia z posiadaną bronią i wypracowanej już wcześniej stabilnej platformy strzeleckiej. 

UWAGA: Biorąc udział w kolejnych poziomach uczestnicy wcześniejszych szkoleń serii MBS zyskują zniżki względem ich ceny rynkowej i mają pewność zbudowania spójnego systemu strzeleckiego dopasowanego do ich indywidualnych potrzeb.

Newsy

Nadchodzące Szkolenia

 • Szkolenie Pistolet Bojowy - 26.02.2022r. Strzelnica "Hajduki" Chorzów

  Szkolenie z podstaw strzelania bojowego z pistoletu!
   
  UWAGA: Wymagany poziom umiejętności strzeleckich - średniozaawansowany. To nie jest kurs nauki strzelania dla początkujących!
   
  Kiedy: 26.02.2022r.
  Gdzie: Strzelnica Kryta "Hajduki" w Chorzowie
  Czas trwania: 0900 - 1300 (przyjazd na 0830)
  Dla kogo: osoby posiadające własną broń
  Cena: 500 PLN (20% zniżki dla służb mundurowych po okazaniu legitymacji służbowej)
   
  Co trzeba zabrać: pistolet, minimum 2 magazynki (optymalnie 4), pas, ładownice, kabura (nie wieszak), 250 sztuk fabrycznej amunicji, otwarty umysł.
   
  Uwaga: opór języka spustowego pistoletu minimum 1,6 -1,8 kg DAO (bijnikowce) i 3kg SA/DA z kurkiem zewnętrznym!
   
  Nad czym pracujemy: praca na broni, procedury, postawy, podstawowe techniki strzeleckie, zwroty i obroty, podstawowe drille.
   
  Rejestracja: wysyłając mail na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  Po potwierdzeniu miejsca na szkoleniu mailem zwrotnym przelewamy kwotę na wskazany rachunek bankowy i podajemy dane niezbędne do wystawienia rachunku.
   
  Ubezpieczenie szkolonych we własnym zakresie. W razie dodatkowych pytań kontakt pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub numerem telefonu: 887090807 (kontakt w tygodniu w godzinach 15-18).
   
  Pozdrawiam i zapraszam
  Golo

Szkolenia Indywidualne

Szkolenia indywidualne na strzelnicy Hajduki w Chorzowie

Jak wiadomo najlepsze efekty daje indywidualna praca z instruktorem. Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom prowadzę także szkolenia indywidualne.

Nie pamiętasz hasła? To nie jest problem. Wpisz poniżej swój adres poczty elektronicznej podany podczas rejestracji i wybierz przycisk „Wyślij”. Otrzymasz specjalny kod umożliwiający zalogowanie się i dokonanie zmiany hasła.
Sprawdź za kilka chwil swoją skrzynkę pocztową. Gdy otrzymasz wiadomość z kodem weryfikującym, skopiuj go i podaj podczas logowania, a następnie dokonaj zmiany hasła.

KONTAKT

GUNPOINT Przemysław Golasz

43-200 Pszczyna, Polska

T: +48 887 09 08 07

E: szkolenia@gunpoint.pl